• Maltepe ve Şişli Şubelerimiz
  • 0 (216) 383-7703
  • info@yuksekkariyer.com.tr

MEB Sınavı ve İşlemleri

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Maltepe ve Şişli Şubelerimiz
  • 0 (216) 383-7703
  • info@yuksekkariyer.com.tr

E-BÜLTEN

MEB Sınavı ve İşlemleri

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI BİLGİSAYAR İŞLETMENİ SERTİFİKASI

MEB Bilgisayar Sertifikası; Bilgisayar İşletmenliği dalındaki bilgilerinizi Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası ile de belgeleyebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı sertifikasının kamu düzeyinde geçerliliği olup özellikle KPSS ile  memur olmayı düşünenler ve resmi kurumlarda çalışmak isteyenler için Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Bilgisayar Kursu Sertifikası gereklidir. 

SINAV İÇİN GEREKLİ BELGELER

- Diploma Fotokopisi
- Nüfus Cüzdan Fotokopisi

SINAV İÇERİĞİ

- Windows işletim Sistemi (5 Soru)
- Word (8 Soru)
- Excel (8 Soru)
- İnternet (4 Soru)

konularındaki bilgilerinizi ölçmek için yapılan bir sınavdır. İki aşamadan oluşan sınavda önce katılımcılar yazılı bir teste katılırlar. Burada 70 puanlık barajı geçenler uygulama sınavına katılır. Uygulamadan da 70 ve üzeri puan alanlar sertifikayı almaya hak kazanırlar.

MEB MUHASEBE SERTİFİKASI

MEB Muhasebe Sertifikası; Muhasebe kursu sonunda bilgilerinizi Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Muhasebe Sertifikası ile de belgeleyebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı Muhasebe sertifikasının kamu düzeyinde ve resmi kurumlarda geçerliliği vardır. 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI AUTOCAD SERTİFİKASI

MEB Autocad Sertifikası; Autocad kursu sonunda bilgilerinizi Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Autocad Sertifikası ile de belgeleyebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı Autocad sertifikasının kamu düzeyinde ve resmi kurumlarda geçerliliği vardır.

WhatsApp